Categories
KÄTEHOOLDUS TEEMA 3 - NAHA JA KÜÜNTE PATOLOOGILISED HÄIRED

Harjutus 3.1

Täida lüngad ja korda loetut!

saastumine on see, kui nakkus levib otsese kontakti teel ühelt inimeselt teisele. Otsene saastumine tähendab kokkupuudet haigega, kes aevastab ja köhib. Haiguse saate ka puudutades nakatunud nahka.

saastumine on põhjustatud siis, kui nakkus läheb üle ühelt inimeselt teisele ​​ebapuhaste esemete või pindade kaudu.  Kasutatud salvrätikud, määrdunud linad ja määrdunud tööriistad põhjustavad kaudset nakatumist.

Enamik need mikroorganismid on kahjutud. Neid, mis on meile kahjulikud, nimetatakse bakteriteks, viirused ja seened.

on taimsed vormid, mis koosnevad väikesest massist niitidest ja on parasiitidest inimkehal. Naha haigused toituvad naha surnud osakestest (jääkainetest) ja kasvavad hästi soojades, niisketes kohtades nagu näiteks varvaste vahel.

on sadu erinevat tüüpi. Nad on peaaegu kõikjal meie ümber, õhus, mullas, vees ja enamikul pindadel, sealhulgas naha pinnal. Enamik on kahjutud.

erinevad bakteritest, kuna nad tungivad ellu jäämiseks keharakkudesse. aga seevastu peremeesorganismi ei vaja. peetakse , kuna nad vajavad ellujäämiseks elavat kude.

Küüneseen " autocapitalize="off" style="width: 200px;">põhjustab küünte kollaseks / halliks muutumist. Küüs muutub nõrgaks ja eraldub küüneloožist.

Kui küünevall on punetav, paistes, valulik ja tundlik ning küüne nurgas vedel juustu – taoline eritis, siis on tegu k

(verrucae vulgaris) on nakkav ja neid leidub kätel, sõrmedel, põlvedel ja / või jalataldadel.

0 /