Categories
GEELLAKK KATTEGEEL

KATTEGEEL

Kattegeelide eesmärk on kaitsta küünt, värvilist geeli või küünel olevaid kaunistusi. Kattegeelide algne eesmärk oli panna küüs tugevalt läikima. Kattegeeli läige võiks püsida järgmise hoolduseni. Sobiva kattegeeli leidmine on individuaalne, neid on vedelamaid ja viskoossemaid, kleepuva kihigiga ja lõpuni ära kuivavaid. Kattegeelid võivad olla toonitud, ka väikeste glittritega. Kattegeele on ka matistavaid.

Kattegeeli valikul tuleb olla hoolas, et kattegeel ei valguks küünenahkadele. Viskoossemad kattegeelid aitavad peita väikeseid lohukesi või tekkinud ebatasasusi, nendega on võimalik veel viimased kujuparandused oskuslikult ette võtta. Vedelate kattegeelidega see kahjuks võimalik pole, sest geel valgub ruttu küünevallidesse.

Kõige olulisem on viimase kihiga jälgida, et saaks suletud küüne vabaserv.

Kattegeeli korralik lambi all kuivatamine tagab pikema läike (või mati tulemuse) püsimise. Kindlasti ei tohi lambi alt varem välja võtta kui geeli kasutusjuhend ette näeb, Kuigi võib tunduda, et geel on juba kuiv. Osad kattegeelid vajavad „jahtumist“ ehk järelkuivamist õhu käes ca 15-30 sekundit enne kleepuva kihi eemaldamist, kui tegu on kleepuva kihiga kattegeeliga. Järeljahtumist vajavad ka lõpuni kuivavad kattegeelid, alati on hea veidi oodata (15-30 s) enne kui saadate kliendi käsi pesema või jätkate muu protseduuriga.

NB! Kleepuva kihiga kattegeelidel tuleb eemaldada kleepuv kiht.

KORDAMISEKS

Kattegeelide eesmärk on küünt, geeli või küünel olevaid . Sobiva kattegeeli leidmine on samuti individuaalne, sest neid on näiteks ja .

Millist iganes kattegeeli valida, siis tuleb olla veel kord hoolas, et jälgida, et kattegeel ei valguks . kattegeelid aitavad peita näiteks väikeseid või tekkinud , nendega on võimalik veel viimased oskuslikult teha. Vedelate kattegeelidega kahjuks ei ole see võimalik, sest geel valgub ruttu .

Kõige olulisem on see, et kattegeeliga ehk viimase kihiga saaks suletud ka küüne serv.

Kindlasti ei tohi lambi alt välja võtta, kui geeli kasutusjuhend ette näeb. Osad kattegeelid vajavad ka „“ ehk t õhu käes ca sek. Järel „“ vajavad ka lõpuni kuivavad kattegeelid, alati on hea veidi oodata ( sek) enne kui saadate kliendi käsi pesema või jätkate mingi muu protseduuriga.

 

0 /