Categories
KÄTEHOOLDUS Sissejuhatus SISSEJUHATUS

SISSEJUHATUS

Oled alustamas uut ja huvitavat teekonda maniküüri õppimisel ja oskuste omandamisel. Maniküür (pediküür samuti) on üks kiiremini arenevaid teenuseid iluhoolduses. Nii naised kui järjest rohkem ka mehed, käivad regulaarselt salongides, et oma käsi ja jalgu hooldada.

See moodul räägib käte ja küünte hooldusest.

Mõiste maniküür – käte naha ja küünte töötlemine/hooldamine käte naha või küünte välimuse ning seisundi parandamiseks. Maniküür sisaldab küünte ja küünenaha lõikamist, küünte kujundamist/vormimist ja tihti ka küünte värvimist, küünenahkade ja käte naha pehmendamist ning niisutamist. Selles moodulis õpid teostama käte ja küünte hooldust.

Sinu professionaalne väljanägemine  – SPV

Sinu professionaalne väljanägemine iluteenindajana on väga tähtis. SPV tähendab hästi hooldatud käsi, jalgu, juukseid ning nahka. Vormiriietus peab olema korralik ja puhas. Siia alla kuuluvad ka jalanõud ning vähesed ja tagasihoidlikud ehted. Rüht on samuti oluline, peab harjutama sirgelt istumist ja seismist. Viis kuidas klientidega suhelda on samuti osa SPV-st. Harjutada tuleb naeratamist klientide vastuvõtmisel.

Sinu ülesandeks on välja selgitada, kuidas klienti aidata ning nõustada soovitud teenuse valikul. Kui professionaalse hinnangu järgi on põhjusi, mis takistavad sul maniküüriteenuse osutamist, sellest peab kliendile viisakalt teada andma. Kõige tähtsam on, et tead mida teed igal sammul teenust läbi viies.

Õpiväljundid

Iga teema alguses on ära toodud õpiväljundid. Need ütlevad sulle, mida pead teadma ning oskama teema lõppedes. Õpiväljundid aitavad välja selgitada kui hästi õppimine edeneb. Siin on näide:

  • kirjeldab käe ehitust
  • selgitab välja kliendi soovid võttes arvesse kriitilisi faktoreid
  • viib läbi maniküüri protseduuri
  • nõustab klienti küüne järelhoolduse osas

Kui teema on lõppenud, peaksid olema võimeline kõiki neid õpiväljundeid teostama. See on hea viis kontrollimaks kas oled teema selgeks saanud.

Küünte hooldamist on tehtud ajaloos väga pikka aega. Babülonis (tänane Iraak) kasutati rohkem kui 4000 aastat tagasi kullast maniküüri ja pediküüri tööriistu. Vanad käsikirjad kirjeldavad küüneläike kasutamist Hiinas, Egiptuses ja Rooma impeeriumis. Seda kasutasid inimesed, kellel oli kõrge sotsiaalne staatus.

Tänapäeval käivad paljud inimesed ilusalongides maniküüri ja pediküüri protseduuril. Nad soovivad oma käsi, jalgu ja küüsi hooldada, et anda neile korralik väljanägemine. See on samasugune soov, kui hoolitseda teiste kehaosade ees nagu näiteks juuste, hammaste ning terve keha eest üldiselt.

Siret Rannik