Categories
KÄTEHOOLDUS TEEMA 2 - KÜÜNTE JA NAHA HÄIRED Teema 2 kokkuvõte

Teema 2 kokkuvõte

Küüne- ja nahahäired

Õppisid, et terve nahk on kergelt niiske, pehme ja elastne. Sellel on happeline mantel või reaktsioon, see on vaba haigusnähtudest.

Samuti õppisid, et terve naha happelise mantli pH on 5.5-5.6, seda tuleb säilitada, järgides järjekindlalt ohutuid ja hügieenilisi protseduurieegleid. Happesust ja aluselisust mõõdetakse arvuga, mida nimetatakse pH (potentsiaalne vesinik). Happeline mantel kaitseb nahka haiguste eest. Maniküüris kasutatavad tooted liigitatakse leeliselisteks ja happelisteks.

Naha ja küünte kaitsmiseks tuleb vältida nende kokkupuudet liigse vee ja kemikaalidega, sest need põhjustavad naha ja küünte kuivamist. Pikaajaline kuivus võib põhjustada naha ja küünte purunemist ja nakatumist.

Samuti õppisid nahahaiguste kohta, mis ei ole nakkuslikud, kuid võivad vajada enne maniküüri sooritamist arsti nõusolekut. Sellised häired on kindlasti dermatiit, ekseem ja psoriaas.

Vaatasime küünehäireid, millele tuleb maniküüri sooritamisel erilist tähelepanu pöörata.

Selle teema kõige olulisem tulemus on võime tuvastada ebakorrapäraseid naha- ja küünte seisundeid ning teada, millal paluda kliendil arsti poole pöörduda.