Categories
GEELLAKI EEMALDAMINE GEELLAKK

GEELLAKI EEMALDAMINE

Geellakkide eemaldamiseks on kaks erinevat võimalust. Kõige esimene võimalus, mida algselt ka kõige rohkem praktiseeriti, on eemaldada lakk vastava eemaldusvedelikuga. Vedelik, millega lakk eemaldatakse sisaldab suuremas koguses atsetooni, mis kuivatab nii küüneplaati kui ka nahka.

Enne leotamist tuleb viiliga või pehmema freesiotsikuga eemaldada kattegeeli kiht, et aine läbistaks kõik geellaki kihid ning leotus oleks efektiivne. Küünenahad tulev niisutadaõliga, et leotusvedelik ei kuivataks neid üleliia ning lõigata küüneplaadi suurune salfa. Küünesalfa tuleb niisutada leotamisainega ning asetada võimalikult täpselt küüneplaadile ning katta fooliumiga.

Sellises olekus tuleks „kompressi“ hoida 10-15 minutit, kui kliendil hakkab tekkima põletav /kuum tunne, siis tuleb foolium koos niisutatud salfaga koheselt eemaldada. Kui kasutatud lakid sisaldavad palju lahusteid, siis eemaldub materjal juba koos fooliumi ja salfaga. Kui aga lahustite kogus materjalis on väiksem, siis tuleb appi võtta tööriist, mille abil maha niisutatud vana materjal hõõruda või lükata. Peale materjali eemaldamist tuleb teostada klassikaline maniküür, et taastada naturaalse küüneplaadi elastsus ja niiskus.

Teine võimalus on kasutada elektriviili, eemaldades peamised geelikihid nii, et õrnõhuke baaskiht jääks osaliselt veel küünele. Küüned viilitakse üldjuhul lühikeseks, et vältida küüne murdumist. Küüntele jäänud geelijääki võib veel pehme viili ja poleeriga eemaldada ning teostada klassikaline maniküür, et taastada naturaalse küüneplaadi niiskus ja elastsus.

Joonis: Tvyx ja Dreamstime Video: Tvyx ja Canva