Categories
3.2 Kaunistamine GEELLAKK VÄRVIMINE VÕI KAUNISTAMINE

3.2 Kaunistamine

Millised on lihtsamad kaunistamise viisid:

Kunstküünte tähtsam osa on kindlasti vundament ehk selle kuju ja õige struktuur. See tagab hea püsivuse nädalateks. Paljud kliendid eelistavad erinevaid kaunistusi. Selleks, et teostada ilusaid disaine või kompositsioone, ei pea olema kunstnik.

Tänapäeval saab kivikestega luua väga efektseid ja silmatorkavaid kompositsioone. Ilusat helki ja sära saab tekitada erinevate fooliumite ja sädelustega, mille puistamine ning kleepimine on üldiselt kaootiline. Kui klient soovib konkreetset mustrit või lausa maali meenutavat pilti, siis tulevad appi templid, mille mustrite võimalused on väga mitmekesised.

Templite puhul kasutatakse tavaliselt spetsiaalseid templilakke ning geellakke või pigmentgeele, mis võimaldavad teha nii ühevärvilisi kui ka värvilisi mustreid. Soovituslik on algajal küünetehnikul läbida NailArt ABC ehk sissejuhatus nailarti, et mõista ja teada, mis nail art materjale üldse olemas on ja kuidas neid kasutada.

Templiplaatide valik on väga suur, ka kvaliteedierinevus võib olla suur. Mõnel templiplaadil on muster sügavam,  need töötavad tavaliselt paremini. Mõnel plaadil on muster liiga pinnapealne ja nii ei jää värv sinna hästi sisse. Värv kantakse templiplaadile ja üleliigne värv eemaldatakse plaadilt spetsiaalse kaabitsaga, mis on tavaliselt komplektis koos templisilikooniga.  Sellega on hea plaadilt muster võtta ja küünele asetada.

Läbipaistvad templisilikoonid võimaldavad näha kuhu muster küünel asetada. Muster tuleb panna küünele nii, et ühest otsast hakkata kergelt rullima templit ja rullida üle küüne. Kõvasti vajutada ei tohi ja mitu korda üle küüne rullida samuti mitte.

KORDAMISEKS

Tänapäeval saab kivikestega luua väga efektseid ja silmatorkavaid kompositsioone. Samuti ilusat helki ja sära saame tekitada erinevate ja , mille puistamine ning kleepimine on üldiselt kaootiline. Kui aga klient soovib ikkagi mingit konkreetset mustrit või lausa maali meenutavat pilti, siis appi tulevad , mille mustrite võimalused on väga laiad. Templite kasutamisel kasutatakse tavaliselt spetsiaalseid ning või pigment geele, mis võimaldavad teha nii ühevärvilisi, kui ka juba värvilisi mustreid.

Mõnel templiplaadil on muster ja need töötavad ka tavaliselt paremini, mõnel plaadil on muster liiga ja nii ei jää värva ka sinna hästi sisse. Värv kantakse siis ja üleliigne värv eemaldatakse plaadilt spetsiaalse , mis on tavaliselt komplektis koos , millega on hea plaadilt võtta ja asetada see küünele. Mõnusamad on need templisilikoonid, mis on , siis on hästi näha kuhu te mustri küünel asetate. Muster tuleb maha panna nii, et ühest otsast hakkate kergelt templit ja kergelt küüne, ei tohi kõvasti ega mitu korda üle küüne .

0 /