Categories
GEELLAKK VÄRVIMINE VÕI KAUNISTAMINE

VÄRVIMINE /KAUNISTAMINE

Kui baasgeel on korralikult kivistunud, siis kaetakse küüned värvilise geeliga.

NB! Baasgeelil olev kleepuv kiht peab jääma alles, et järgmised kihid saaksid omavahel haakuda. Lakkimise tehnikaid on erinevaid, samuti on väga erinevad värvilise geellaki koostised. Sama brändi sees võib olla erineva pigmendiga, paremini või halvemini katvaid värve. See on ohumärk kogu sarjale ja peab olema ettevaatlik, sest erinevad värvid võivad väga erinevalt käituda. Näiteks võivad need päevavalguse käes pleekuda või värvi muuta.

Mõned värvilised geelid võivad olenevalt värvist lambi alla „kokku tõmmata“. Tehnik näeb suurt vaeva, et katta küüs ühtlase kihiga, aga ükskõik kui hästi ta seda teeb, on lambi alt välja võetud küüntel värv kõikidest servadest ja ka vabaservadest kokku tõmmanud. Siis tuleb alumine baasgeeli kiht liigsemast kleepuvast kihist vabastada ja vahel tuleb isegi kleepuv kiht eemaldada.

Värvilise geeli haakumiseks on soovitav küünt kergelt poleerida. Sellega saab ka küünekuju veidi parandada ja kui alusgeeli on läinud nahale, siis saab viiliga või aparaadiga selle eemaldada.

Kvaliteedist annab märku kõiki toone läbiv ühtlane viskoossus ja katvus. Kvaliteetsetel geelidel pole probleeme „kokkutõmbamisega“ ning kauni katva tooni annab juba esimene kiht värvilist geellakki. Selles etapis tuleb hakata sulgema ka küüne vabaserva.

Olenevalt värvi viskoossusest, on vaja jälgida kuidas värv valgub.  Hea oleks kui saab katta korraga ära kogu ühe käe 4-5 sõrme (pöidlad võib eraldi teha) ja asetada käsi rahulikult kuivama, et teha samal ajal  tööd teise käega. Kui see siiski ei õnnestu, tuleb  teha mitme küüne kaupa või ühe küüne kaupa. Tehnik peab  jälgima, et üks küüs oleks lambi all vähemalt 30 sekundit, et kuivamisprotsessi vahepeal ei katkeks.

Teist kihti värvilist geeli kandes peab parandama ka lakkimise ebatasased ääred. Professionaalne tulemus ulatub küünevallini või lausa küünevalli alla, sest küünevallid on ettevalmistamise ajal loomulikust olekust rohkem tagasi lükatud, et pääseda võimalikult kaugele lakkima. Võib kasutada ka peenikest nail-art pintslit, et pääseda eriti küünevalli lähedale.

Tehniliselt oleneb palju pudelis olevast pintslist, millel on samuti väga suured kvaliteedierinevused. Pintsel võib olla väga jäiga ja paksu karvaga, sellise pintsliga on raske täpset ja ühtlast tulemust saavutada. Pintslid võivad olla pikema ja lühema karvaga, aga ka pikema ja lühema korgi küljes oleva varrega. Kvaliteetse ja käepärase pintsliga on võimalik üsna täpselt värvi kanda, kuid lihtsamaks teeb naha serva värvimise, kui kasutate selleks peenikest nail-art pintslit.

KORDAMISEKS
Categories
3.1 Prantsuse maniküüri stiilis küüned GEELLAKK VÄRVIMINE VÕI KAUNISTAMINE

3.1 Prantsuse maniküüri stiilis küüned

Esimese võimaluse puhul tuleb ehitada endale sobival viisil baasgeeliga küüs ja enne kattegeeli peale panemist värvitakse väga pigmendirohke valge geeliga küüne vabaserv ühtlaselt prantsuse maniküüri stiilis valgeks, kasutades selleks kalde all olevat pintslit või peenikest pintslit. Prantsuse maniküüri katmiseks on erinevaid kattegeele: näiteks kergelt läikivad pärlmuttergeelid, glittergeelid, roosaka tooniga geelid jne.

Hiljuti jõudis geellakkide arendus ka camouflage tooni geellakkideni. Erinevatel brändidel on jälle väga erineva püsivuse ja katvusega toonitud baasgeelid. Kahjuks on osadel brändidel toonitud baasgeeli püsivus sõltuvuses pigmendi värvist.

Kvaliteetsemad brändid suudavad pakkuda olenemata värvi pigmendist ühtlase püsivusega ja katvusega toonitud baasgeele. Toonitud baasgeelide puhul tuleb kindlasti jälgida kivistumiseks kasutatavat UV-lambi vanust, sest mida pigmenteeritum materjal, seda uuem peab lamp olema. Materjali tuleb kanda mitu korda õhemate kihtidena, et saavutada selle maksimaalne kivistumine ja haakuvus.

Kattes küüned toonitud baasgeeliga on võimalus prantsuse maniküüri valge äär teha minimaalne, mis jääb lühikese geellakitud küüne puhul eriti kaunis. Ka siin jääb võimalus katta küüned erinevate pealisgeelidega.

KORDAMISEKS
Categories
3.2 Kaunistamine GEELLAKK VÄRVIMINE VÕI KAUNISTAMINE

3.2 Kaunistamine

Millised on lihtsamad kaunistamise viisid:

Kunstküünte tähtsam osa on kindlasti vundament ehk selle kuju ja õige struktuur. See tagab hea püsivuse nädalateks. Paljud kliendid eelistavad erinevaid kaunistusi. Selleks, et teostada ilusaid disaine või kompositsioone, ei pea olema kunstnik.

Tänapäeval saab kivikestega luua väga efektseid ja silmatorkavaid kompositsioone. Ilusat helki ja sära saab tekitada erinevate fooliumite ja sädelustega, mille puistamine ning kleepimine on üldiselt kaootiline. Kui klient soovib konkreetset mustrit või lausa maali meenutavat pilti, siis tulevad appi templid, mille mustrite võimalused on väga mitmekesised.

Templite puhul kasutatakse tavaliselt spetsiaalseid templilakke ning geellakke või pigmentgeele, mis võimaldavad teha nii ühevärvilisi kui ka värvilisi mustreid. Soovituslik on algajal küünetehnikul läbida NailArt ABC ehk sissejuhatus nailarti, et mõista ja teada, mis nail art materjale üldse olemas on ja kuidas neid kasutada.

Templiplaatide valik on väga suur, ka kvaliteedierinevus võib olla suur. Mõnel templiplaadil on muster sügavam,  need töötavad tavaliselt paremini. Mõnel plaadil on muster liiga pinnapealne ja nii ei jää värv sinna hästi sisse. Värv kantakse templiplaadile ja üleliigne värv eemaldatakse plaadilt spetsiaalse kaabitsaga, mis on tavaliselt komplektis koos templisilikooniga.  Sellega on hea plaadilt muster võtta ja küünele asetada.

Läbipaistvad templisilikoonid võimaldavad näha kuhu muster küünel asetada. Muster tuleb panna küünele nii, et ühest otsast hakkata kergelt rullima templit ja rullida üle küüne. Kõvasti vajutada ei tohi ja mitu korda üle küüne rullida samuti mitte.

KORDAMISEKS