Categories
1.3 Küüneplaadi viilimine ja ühtlustamine, kuju andmine GEELLAKK NATURAALSE KÜÜNE ETTEVALMISTAMINE

1.3 Küüneplaadi viilimine ja ühtlustamine, kuju andmine

Naturaalse küüneplaadi viilimiseks kasutatakse suurema gritiga viile, alates 180 grittist. Tootjate gritid võivad tunduda erinevad, ühe tootja 180 gritti on nagu liivapaber ja teise oma pehme ja sobilik naturaalsele küünele.

Viilide valik on lai. Naturaalse küüne viilid võivad olla ühekordsed, aga ka klaasist või metallist. Aastaid tagasi peeti metallviili küüne jaoks kõige kahjulikumaks, sest see soodustas küüneplaadi kihistumist. Tänaseks on metallviilide tootmine jõudnud etappi, kus metallviili pind on lasertöödeldud. Seda peetakse küünele ohutuks. Metallviil on  eluaegne, sest see ei kulu. Sama arengu on läbi teinud klaasviilid. Väliselt sarnasena näivad viilid võivad erineda pinnatöötluse poolest lasertöödeldud pinnad on kõige kvaliteetsemad. Need on eluaegsd juhul kui klaasviil muul viisil kahjustada ei saa ja katki ei lähe.

Ühekordsed viilid võivad erineda oma paksuse, grittide arvu ja materjali poolest. Viil võib olla õhuke, puidust toorikule kleebitud või paksem vahtkummist sisuga. Kõige uuemad lahendused on metallist toorikul, millele saab kleepida ühekordseks kasutamiseks mõeldud liivapaberikleebiseid.

Olenemata materjalist kasutatakse naturaalse küüne ühtlustamisel ja kuju andmisel kindlaid töövõtteid suunaga keskele kokku. Viil hoitakse 45 kraadi all ja saagimisvõtet ei rakendata. Kõik viilimisliigutused on ühesuunalised (mitte edasi-tagasi).

Küüned viilitakse ühepikkuseks vastavalt kliendi soovile ja neile antakse võimalikult sarnane kuju ka naturaalset küünekuju arvesse võttes.

Joonised: Tvyx ja Dreamstime Video: Tvyx ja Dreamstime

KORDAMISEKS

Naturaalse küüne viilid võivad olla samuti , aga ka või hoopis . Tänaseks on ka metallviilide tootmine jõudnud etappi, kus metallviili pind on , mida peetakse küünele . Sama arengu on läbi teinud , väliselt sarnasena näivad viilid võivad erineda pinnatöötluse poolest, millest kvaliteetsed on just pinnad. Ühekordsed viilid võivad samuti erineda oma , ja poolest. Näiteks võib viil olla , toorikule kleebitud või paksemad, mis on sisuga. Kõige uuemad lahendused on toorikule, kuhu saab kleepida ühekordseks kasutamiseks mõeldud .
Olenemata, mis materjalist on viil, kasutatakse naturaalse küüne ühtlustamisel ja kuju andmisel kindlaid suunaga kokku. Viil hoitakse kraadi all ja ei rakendata. Kõik viilimisliigutused on .
Küüned viilitakse ühepikkuseks vastavalt kliendi soovile ja neile antakse võimalikult kuju arvestades ka .

0 /