Categories
1.4 Küüneplaadi karestamine GEELLAKK NATURAALSE KÜÜNE ETTEVALMISTAMINE

1.4 Küüneplaadi karestamine

Karestamise protsess on ajas palju muutunud. Algusaastatel peeti väga tähtsaks hoolikat karestamist, see tagas hästi püsiva geellaki. Tootearenduse ja kogemuste läbi on täna jõutud teadmiseni, et küüneplaati tuleb karestada minimaalselt ja seda kõige pehmema poleeriga. On olemas brände, mis annavad oma toodetele püsivusgarantii ka eelneva karestamiseta. Küüneplaati tuleb võimalikult puutumatult säiitada. Iga karestamine teeb küüneplaadi õhemaks ja nii võib juhtuda, et juba kolmandal-neljandal hooldusel muutub geellaki püsivus halvemaks ja lõpuks peab klient geellakkimisest loobuma.

Kindlasti tuleb poleeri valimisel jälgida, et poleer ikkagi karestaks, mitte ei poleeriks läikima (on olemas ka läike andmiseks mõeldud poleere). Küüne karestamise eesmärk on küüneplaadilt eemaldada läikiv pind ja mõõdukalt küüne pealmine kiht karestada, et baasgeelide haakumine-kinnitumine naturaalsel küünel oleks maksimaalne.

Joonised: Tvyx ja Dreamstime Video: Tvyx ja Canva

KORDAMISEKS

Tootearenduse ja kogemuste tulemusel on täna jõutud teadmiseni, et küüneplaati tuleb karestada ja seda kõige poleeriga.  Iga karestamine teeb küüneplaadi ja nii võib juhtuda, et juba kolmandal-neljandal hooldusel muutub geellaki püsivus .

Kindlasti tuleb valimisel jälgida ka seda, et see ikkagi karestaks, mitte ei läikima. Küüne karestamise eesmärk on eemaldada pind ja mõõdukalt küüne kiht karestada, et haakumine-kinnitumine naturaalsel küünel oleks maksimaalne.

0 /