Küünte pikendamise jaoks on samuti erinevaid võimalusi. Üks võimalustest teistest ebaloomulikult lühemaks murdunud küünt võib samuti pikendada kangatehnikat kasutades. Esimene geelikiht pikendatakse šabloonile ja teise kihi sisse asetatakse kangas. Kõik oleneb erinevate brändide baasgeelidest, näiteks tugevamatel ja viskoossematel geelidel on ehitusgeelile sarnased omadused. Ehitusgeelidele sarnanevate geellakkidega on võimalik ka küüntele pikkust lisada, selleks tuleb appi võtta samuti šabloonid.
Shabloone on samuti väga erinevaid, mõned on valmis lõigatud, mõned on ovaalse sisuga, mõned kandilisemaga. Need on paberist või plastikust või plastikuga kaetud paberist. Need on elastsemad või hoopis paksemad ja rohkem vormi hoidvamad. Kuju erinevusest sõltub, millist tulemust soovitakse saada. Erinevate stiilide toetamiseks kasutatakse erinevaid šabloone, näiteks stilettod ehk erikujulised küüned vajavad hoopis erinevaid šabloone, kui tavaline klassikaline salongiküüs või geellakk. Geellakkide puhul ei ole vaja väga suuri šabloone, sest geellakiga saab pikendada vaid millimeetreid, pikemate küünte saavutamiseks on soovituslik kasutada juba ehitusgeeli ja teist tehnikat.
Üks tähtsaim omadus šabloonil peab olema hea liim ehk kleepuvus või püsivus nii sõrme külge kinnitatult kui ka alt kinni kleebitult. Kui ebakvaliteetne šabloon liigub halva liimi tõttu paigast, siis see tähendab, et küüne pikendamine on üldjuhul ebaõnnestunud ja see küünepikendus tuleb eemaldada, kui see üldse on kinnitunud. Kui šabloonid löövad lahti alumisest osast, siis see rikub ära küüne c kurvi, mis lahti läinud šablooni korral võib osutuda „labidaks“.