Categories
KÄTEHOOLDUS TEEMA 4 - HÜGIEEN JA SANITAARIA Teema 4 kokkuvõte

Teema 4 kokkuvõte

Selles teemas õpitud teave on oluline kõigi iluvaldkonna tegevuste jaoks. Õppisid käte pesemise tähtsust kui üht bakterite eemaldamise viisi. Õppisid, et salongis olevate esemete ja vahendite puhastamiseks on kolm peamist viisi:

Puhastamine

See on madalaim saastatusest puhastamise tase. See meetod ei eemalda kõiki baktereid. Õppisid ka antiseptikumide kohta. Need on pehmed lahused, mida kasutatakse salongis naha desinfitseerimiseks, et vältida infektsioonide teket ja nakatumist patogeensete mikroorganismidega. Antiseptikumide näited on vesinikperoksiid ja isopropüülalkohol (50-60%).

Desinfitseerimine

See on saastatusest puhastamise teine ​​tase. Desinfektsioonivahendid on kemikaalid, mis hävitavad enamuse, aga mitte kõiki baktereid ja mõningaid viiruseid.

Steriliseerimine

See on kõrgeim saastatusest puhastamise tase. See meetod hävitab täielikult kõik elusorganismid (nii kahjutud kui patogeenid). Parimaks steriliseerimismeetodiks on autoklaav ja keemiline sterilisatsioon.  

UV-kapp sobib vaid varem steriliseeritud esemete hoidmiseks.

Teema hõlmas ka jäätmete kõrvaldamist. Õppisid kui tähtis on jäätmete eraldamine ja ringlussevõtt.

Iluvaldkond kuulub rohelisse sfääri. Igaüks annab oma panuse meie keskkonna ohutuks muutmisel ohutu hügieeni- ja kanalisatsioonipraktika kaudu.