Categories
1.2 Küünevallid ja küünenahad GEELLAKK NATURAALSE KÜÜNE ETTEVALMISTAMINE

1.2 Küünevallid ja küünenahad

Kui geellakkide algusaastatel ei pööratud eriti tähelepanu küüne ettevalmistamisele, siis täna mängib see küüne püsimisel sama olulist rolli kui kõik teised etapid. Alguses piisas küünevalli tagasi lükkamisest, täna on küünenaha töötlemine aparaadiga täiesti eraldi oskus. Aparaadimaniküüri tulemusel on küünevallid puhtad, eemaldatud on kõik kuivad ja narmendavad nahad ning küünevall poleeritakse eriliselt pehmete puuriotsikutega.

Hästi töödeldud küünenahad püsivad kauem pehmed ja uusi narmendavaid nahaääri nii kiiresti enam ei teki. Küünevallide maksimumini puhastamine annab võimaluse panna geellakk võimalikult kaugele küünevalli äärde, et geeli väljakasv võimaldaks geellakki kanda varasema kahe nädala asemel vähemalt 3-4 nädalat, olenevalt muidugi ka küüne kasvu kiirusest.

Aparaadimaniküüril on veel üks eelis pretensioonikama küünetüübi korral. Nimelt kehtib geellaki tehnoloogias soovitus kanda geel võimalikult kuivale küüneplaadile. Aparaadimaniküüris ei puutu küüs kokku veega ja see tagab parema püsivuse.

Loomulikult jääb allesküünenahkade kuivalt töötlemiseks, aga ilma elektriviilita. Siin on abi erinevatest küünenaha pehmendajatest, mis kantakse küünenahale ja mis ei vaja maha pesemist ega leotamist. Pehmeid küünenahku on võimalik küüneplaati või küünevalli vigastamata teatud määral tagasi lükata ja üleliigne küüneplaadilt lahti lükatud küünenahk küünetangidega eemaldada.

Kolmas võimalus on märgmaniküür või spaamaniküür, koos leotamise-koorimise ja massaažiga. Käed saavad kaunilt hooldatud ja klassikalise küünelaki asemel on ka siin võimalus küüned geellakiga katta. Püsivus võib olla väga individuaalne. Kaasaegsed baasgeelid ja geellakisüsteemid ei ole nii kapriissed ja hoolika küüneplaadi kuivatamise korral ei pruugi püsivusega probleeme olla.

Mehhaanilise küünenaha tagasilükkamisel on võimalus kasutada erinevast materjalist ja erineva kujuga lükkajaid. Need võivad olla ühekordseks kasutamiseks mõeldud puidust pulgad (apelsinipuu, kask), mille kuju on enamasti ühelt poolt lõigatud serv ja teine ots sageli terav. Neid on ka lamedaotsalisi. Olemas on ka metallist ja klaasist erinevate kujudega.

Joonised: Tvyx ja Dreamstime 3D: Tvyx ja Sketchfab

KORDAMISEKS